Hijyen Eğitimi Nedir?

Hijyen Eğitimi Nedir?

İkitelli iş güvenliği Hijyen eğitimi, işyerinizde ve hayatınızda bulunan tüm insanlar için alınması gereken eğitimler arasındadır.

İkiktelli Osgb İş yerinde hijyenin önemi konusunda gereken eğitimleri ile beraber güvenli bir ortam oluşturmaktadır.

İkitelli iş güvenliği Hijyen eğitimi, işyerinizde ve hayatınızda bulunan tüm insanlar için alınması gereken eğitimler arasındadır. Sağlığı açısından risk oluşturduğu bilinen virüslerin, bakterilerin, parazitlerin, mantarların ve diğer enfeksiyon etkenlerinin genel özelliklerini, bulaşma yollarını, hangi iş kolunda nasıl bulaşmalar olabileceğini veya iş yerinde sağlığın nasıl tehdit göreceğini, hastalık belirtilerini ve korunma yollarını  öğrenerek işyerinde ve günlük yaşamda bilinçli bir şekilde hem kendilerinin hem de hizmet verdikleri kişilerin sağlıklarını korumak ve bu bilgilerin günlük hayatta kullanımını sağlamaktır.

İkitelli iş güvenliği olarak bu durumda hazırlanan mevzuatta ki bilgileri sizinle paylaşmak istiyoruz   ;

Gıda üretim ve perakende iş yerleri

İnsani tüketim amaçlı sular ile doğal mineralli suların üretimini yapan iş yerleri

Kaplıca, hamam, sauna, berber, kuaför, dövme ve pirsing yapılan yerler, masaj ve güzellik salonları ve benzeri yerler

Otel, motel, pansiyon ve misafirhane gibi yerler

Komisyon tarafından hijyen eğitimi verilmesi uygun görülen diğer iş kollarını kapsamaktadır

İş yeri sahipleri ve işletenleri, çalışanlarının hijyen eğitimi almasından ve belgeli olarak çalıştırılmasından birinci derecede sorumludur

Hijyen Eğitimi Yönetmeliği’nin kapsadığı iş yerlerinde bu belgeye sahip olmayan kişiler çalıştırılmayacak

Bizzat çalışmaları durumunda iş yeri sahipleri ve işletenleri de bu eğitimi almaya mecbur.

Gıda ana dağıtım merkezleri, hazır yemek hizmeti, iş yeri ve kurum yemekhaneleri, restoranlar ve diğer benzeri gıda hizmetlerinin sunulduğu yerler, dükkânlar, toptan satış yerleri, süpermarket dağıtım merkezleri dâhil olmak üzere son tüketiciye satış ve dağıtım noktasında gıdanın işlenmesi, muameleye tabi tutulması veya depolanması ve benzeri hizmetlerin verildiği iş yerlerinde çalışanlar eğitim almak zorundadır.

İkitelli osgb İş yerinde hijyen konusunda oldukça titiz davranmakla beraber Daha steril bir ortamda çalışmanızı sağlar. Ve bir dizi eğitim kapsamında önemini size anlatıyor.