İSG Haberleri

Ana Sayfa > Blog

Güncel Bilgiler

Demirciler Sanayi Sitesi İş Güvenliği

Demirciler İş Güvenliği; Son zamanlarda ülke olarak gündemimize oturan ve günlük hayatımızda da sık sık yer bulan OSGB hizmeti ile alakalı olarak bilgi vererek OSGB firmalarının hangi sektörlerde ne gibi bir hizmet sağladığına kısaca değinmek istiyoruz.

DEVAMI

ESOT İş Güvenliği

OSGB yani Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi firmalarının iş tanımını kısaca yapmamız gerekirse; İş yerlerine devlet tarafından yürürlüğe konulan 6331 sayılı kanuna uygun olarak; iş yeri hekimi ve iş güvenliği uzmanlarıyla beraber profesyonel ve yasal olarak İş Güvenliği ve Sağlığı hizmeti vermektir.

DEVAMI

İpgaz İkitelli İş Güvenliği

Devletimiz de geçmiş dönemlerde meydana gelen iş kazaları ve sağlıksız çalışma ortamlarının önüne geçebilmek adına İş Sağlığı ve Güvenliği ile alakalı bir takım yasal düzenlemelere giderek gerekli önlemlerin alınmasını ve daha sağlıklı ve güvenli bir işyeri düzenlemesi getirmiştir.

DEVAMI

Metal İş Güvenliği

istanbul iş güvenliği hakkında biraz detayına girmemiz gerekirse; verilen faaliyete ya da çalışan sayısına bakılmaksızın bütün işyerlerini, iş verenleri ve iş veren vekillerini kapsayan bu yasa bizleri daha sağlıklı ve güvenli iş ortamlarına ulaştırmak adına bir takım düzenlemeler getirmiştir.

DEVAMI

Biksan İş Güvenliği

OSGB yani ortak sağlık ve güvenlik birimi hizmet olarak ; her türlü iş yerine iş güvenliği uzmanı ve iş yeri hekimi sağlamakla , Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilen gerekli donanıma sahip yetkin kurumların genel adıdır.

DEVAMI

Başakşehir ve Civarı İş Güvenliği OSGB Hizmeti

İstanbul İş güvenliği en genel tanımıyla : İş yerinde işçilerin olası kazalardan korunması ve güvenli bir ortamın oluşturulması için alınan önlemlerdir. Bu önlemlerin alınması ve sürekliliğinin sağlanması çok hassas ve gereklidir.

DEVAMI

Atatürk Oto Sanatkarları Sanayi Sitesi İş Güvenliği

İş Güvenliği; çalıştığınız ortamın sağlığınız için ve mesleki anlamda güvenli bir ortam sağlanabilmesi için alınan ve gereken tedbirlerin ve uygulamaların tümüne verilen isimdir

DEVAMI

Patlaman Korunma

Yapılan işlemlerin doğası gereği patlayıcı ortam oluşmasının önlenmesi mümkün değilse patlayıcı ortamın tutuşmasını önlemek

DEVAMI

Hijyen Eğitimi Nedir?

İkitelli iş güvenliği Hijyen eğitimi, işyerinizde ve hayatınızda bulunan tüm insanlar için alınması gereken eğitimler arasındadır.

DEVAMI

İşyerinde Acil Durumlarda Yapılması Gerekenler

İşyerinin tamamında veya bir kısmında meydana gelebilecek yangın, patlama, tehlikeli kimyasal maddelerden kaynaklanan yayılım, doğal afet gibi acil müdahale, mücadele, ilkyardım veya tahliye gerektiren olaylardır.

DEVAMI

Baretsiz Çalışanı 3 Uyarıdan Sonra İşten Çıkarmak Gerekiyor

İş yerinde kemerini, baretini gözlüğünü takmayan, makine ve teçhizatın güvenlik ayarlarını değiştiren çalışanlar, üç yazılı uyarıdan sonra işten atılacak.

DEVAMI

Ukrayna da 390 Madenci Mahsur Kaldı!

Donetsk'teki bir elektrik santraline havan topu isabet etti. Civardaki bir madende elektrikler kesildi, madenciler mahsur kaldı. Mahsur kalan 500 madenciden 110'u kurtarıldı, şu an 390 kişi hala içeride kaldığı bildirildi.

DEVAMI

İş Güvenliği Tasarısı Değişerek Geçti

İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'nda değişiklik öngören tasarı, Meclis'teki alt komisyondan maden işverenlerine yaptırımlarda esneklik de içeren değişikliklerle geçti.

DEVAMI

Ekim Ayında 1.610 İş Yerinin Sağlık Kriterlerine Uymadığı Tespit Edilmiş

Ekim 2014’te iş sağlığı ve iş güvenliği açısından denetlenen 2.079 iş yerinden 1.610’u sağlık kriterlerine uygun bulunmamış.

DEVAMI